Asortyment, oferta - skład opału, węgiel, koks, miał, ekogroszek, węgiel orzech, węgiel kostka, skład opału, koks, polski węgiel, - www.skladopalu.bydgoszcz.pl

Nasz Asortyment


ekogroszek_copy


Ekogroszek - Wytwarzany jest z wysokokalorycznego (≥24 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) oraz niskiej spiekalności (RI < 10). Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Występuje w rozmiarze ziaren 5-25mm. Idealne paliwo do pieców z automatycznym podajnikiem (retorowym, tłokowym, ślimakowym).

 

mial_copy


Miał - miał węglowy powstaje z najwyższej jakości węgla kamiennego. Jego granulacja to 0-20mm. Charakteryzuje się niższą ceną w stosunku do węgla większej frakcji a posiada kaloryczność rzędu 23-25 MJ/kg i prawie zerową spiekalność. To najtańszy dostępny opał.

 

 

 

 

 

 

 

orzech_copy

 

Orzech - węgiel orzech to paliwo przeznaczone do tradycyjnych pieców węglowych. Jego granulacja wynosi 25-80mm a kaloryczność sięga 27-29 MJ/kg.

 koks_copy


Koks - paliwo uzyskiwane przemysłowo w koksowniach poprzez koksowanie (wygrzewanie) węgla kamiennego w temperaturze 600–1200 °C w specjalnie w tym celu skonstruowanym piecu koksowniczym za pomocą gazów spalinowych przy ograniczonym dostępie tlenu. Jest to paliwo o wyższej wartości opałowej od zwykłego węgla kopalnego, gdyż zawiera co najmniej 90–95% węgla pierwiastkowego, zaś specjalne gatunki węgla przy odpowiedniej technologii mogą dawać nawet 98% węgla. 

 

 

 

 

 

 

kostka_copy


Kostka - to gruby węgiel kamienny o granulacji ponad 60mm  i sięgającej nawet 200mm. Kalorycznośc tej frakcji sięga 28-29 MJ/kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po aktualne ceny powyższego asortymentu zapraszamy do zakładki Cennik.